Günümüzde Neden İnternet Kullanımı Artmıştır?

Günümüzde Neden İnternet Kullanımı Artmıştır?

Teknoloji denilince akla gelen ilk şeylerden biridir internet. Bilindiği gibi zaman ilerledikçe her geçen gün teknoloji daha da ilerlemektedir. Günlük hayatımızın bütününü oluşturan şeylerin başında yer alır internet. Küçükten büyüğe herkes artık internet kullanmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre internet kullanımı 2000’li yılların başından beri yaklaşık 2 milyon iken son 10 yılda yüzde Günümüzde Neden İnternet Kullanımı Artmıştır?1750 arttı. Bunun tabi ki bazı sebepleri vardır. Şimdi günümüzde neden internet kullanımı artmıştır? sorusuna cevap arayalım. İş hayatımız, günlük yaşantımız, teknolojinin getirdiği yenilikler biri internet kullanımına itiyor. Artık gerek telefonlarımızdan gerek bilgisayar ve tabletlerimizden istediğimiz her an internete ulaşım sağlayabiliyoruz.

Günümüzde artık hemen hemen gittiğimiz her alan da Wi-Fi olduğunu da düşünecek olursak bu da büyük bir miktar internet kullanımına kolaylık sağlamaktadır. İnsanların internette zaman sınırlarının olmaması, istedikleri her an ulaşabilmeleri, dünyada ki her coğrafi kesimden insanlarla kolaylıkla iletişim kurabilmeleri internet kullanımını oldukça arttırmakta. İnternet kullanımı ülkelerin sosyo-ekonomik durumlarıyla da doğrudan bağlantılıdır. Türkiye’nin de gelişmekte olan bir ülke olduğunu göz önünde bulundurursak internet kullanımı ülkemizde ileri düzeylerde artmıştır.

İnternetin kullanımı bize çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu tabii ki çok güzel bir detay… Ancak dikkat edilmesi gereken bir şey var ki o da interneti doğru kullanmak. Bilindiği üzere internette gördüğünüz okuduğunuz her bilgi ne yazık ki doğru bilgi değildir. İnternette ki bu kirli bilgilerden çocuklarınızı korumalısınız. Bunun için çocuk güvenlik önlemleri bulunmaktadır.

Son olarak da belirtmekte fayda görüyorum ki bir süre sonra internet ne yazık ki bağımlılık yapabiliyor. Bundan hem kendinizi hem de çocuklarınızı mutlaka korumanız gerekir. Kişiler yanlış olduğunu bildiği halde kendilerini durduramamaktadırlar. Bu zamanınızı çalan bir unsur haline gelebilir. Unutmayın ki teknolojiden ve internetten doğru yararlandığımız takdir de bizim için yararlı olacaktır.