Binance Hakkında İnceleme

Bitcoin ve kripto paralar 2021 yılı dahil olmak üzere Dünya genelinde en çok konuşulan ve merak edilen konulardan birisi olmaktadır. Kripto paraların çok konuşulması ile beraber borsalarda merak edilmektedir. Binance dünyanın en gelişmişi ve en çok işlem hacmine sahip borsası olarak en çok dikkat eden kripto para borsasıdır.

Binance bitcoin ve 300 den fazla alt coinin listeli olduğu milyonlarca üyesi bulunan bir kripto para alım ve satım borsasıdır. 

Binance Kuruluş Tarihi

Binance kuruluş tarihi incelendiğinde şirketin 2017 yılı Temmuz ayında Çin’de kurulduğu görülmektedir. Çin hükümeti tarafından kripto paralara uygulanan sıkı politikalar sonucunda şirket merkezini Japonya’ya ardından da Malta’ya taşımıştır. Binance merkeziyetsiz borsa olma hedefinde kendi smart chain adresi ve mobil cüzdan uygulamaları ile tüm Dünyaya hizmet vermektedir. 

Binance Kimin?

Binance borsasının popüler ve en büyük borsa olmasının ardından kripto para araştırmacıları tarafından Binance kimin ve nerede faaliyet gösteriyor gibi sorular sıkça gelmektedir. Binance borsasının sahibi 1977 doğumlu Changpeng Zhao ‘dur. Changpeng Zhao aslında Çin asıllıdır ancak babasının Çin’den sürgün edilmesinin ardından Kanada’da Yaşamaya başlamıştır. 

Birçok farklı işte çalışmış olan Changpeng Zhao bilgisayar bilimi ve sistemleri üzerine eğitim almıştır. Binance borsasının bir Çin borsası olarak görülmesinin ve anılmasının nedeni de budur. Binance üye sayısı anlık olarak değişmektedir. Ancak 2021 yılı mart ayında şirketten yapılan açıklamaya göre binance dünya genelinde 110 milyondan fazla üye ile faaliyet göstermektedir. 

Binance ‘da Nasıl Hesap Açılır?

Binance kullanıcı dostu bir uygulama ile neredeyse tüm dilleri destekleyen bir sisteme sahiptir. Binance mobil uygulaması ve web sitesi ile üyelerine hizmet vermektedir. Binance hesap açma işlemleri için mail adresi veya cep telefonu numarası yeterli olmaktadır. Ancak borsada hesap açtıktan sonra işlem yapabilmek için kimlik doğrulama yapılması gerekmektedir.

Binance kayıt olma sırasında kullanıcılarında ad soyad doğum tarihi gibi bilgiler istemektedir. Daha sonrasında yapılan kimlik ve yüz doğrulama sistemi ile on sekiz yaşından büyüklerin işlem yapmasına izin vermektedir. Binance üyelik işlemlerinde bulunan adımlar bir kaç saniye içerisinde tamamlanarak hesap açılışı gerçekleşmektedir.

Binance ‘a Nasıl Para Yatırılır?

Kripto paraların insanlar tarafından çok sevilmesinin ve kullanılmaya başlamasının nedeni hiç bir yere bağlı kalmadan işlem yapma özgürlüğüdür. Kripto paralar sayesinde dünyanın bir ucundan bir ucuna kısa süre içerisinde hiç bir limite bağlı kalmadan para gönderilebilmektedir. Binance kullandığı blockhain teknolojisi ile 7/24 para yatırma ve çekme imkanı sunmaktadır. 

Binance uygulamasında bulunan hesabınıza 7 gün 24 saat sınırsız bir şekilde para yatırma yapabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile kripto para ve sabit coin yatırımı da yapabilirsiniz. Binance birçok ülke tarafından alınan regülasyon kararları sonrasında ülkelerde de yapılanma içine girmiştir. Ülkemizde de binance tr adından bir şirketi ve borsa uygulaması bulunmaktadır.

Binance tr ile Türkiye ‘de bulunan kullanıcılar diledikleri an nakit yatırımı yapıp yatırımlarını kesintisiz bir şekilde binance sistemine gönderebilmektedir. 

Binance Güvenilir mi?

Konu internet ve para olunca hemen herkesin aklına binance güvenilir mi sorusu gelmektedir. Binance kullandığı smart chain teknoloji ise kendi kripto eko sistemine sahiptir. Binance kullanıcı güvenliğini üst aşamada tutmaktadır. Milyonlarca dolarlık yatırımlar yapılarak güvenlik artırılmaktadır. 

Binance ‘a giriş ve para çekme işlemleri sırasında ekstra güvenlik doğrulama sistemleri kullanmaktadır. Üyeler çekim veya transfer işlemleri sırasında hem cep telefonlarına hem de mail adreslerine gelen şifreleri sisteme girmelidir. Sisteme girilecek olan doğrulama kodları yaklaşık olarak bir dakika için geçerlidir. Binance dünyanın en güvenli borsası olarak 2021 yılı için ortalama 29,833,629,737 (29 milyar 833 milyon) dolar işlem hacmi ne sahiptir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.