Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir?

Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir?

Özel yazılımlar ve programlamalar ile ortaya çıkan sayfalardır. Her web site’nin kendine özgü adresi bulunmaktadır. Tarayıcıdan web sitesinin adresini diğer bir değişle link ini arama çubuğuna yazarak bağlanabiliriz. Günümüzde binlerce web sitesi mevcut, bunlardan bazıları biz insanları bilgilendirmek için tasarlanmış, edebiyat, belgesel, tarih, haber vs. Gibi sitelerdir. Web sitesi üzerinden şirketinizin tanıtımını kolayca yaparak çok daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Kişisel bloglarınızı yayınlayabilir resim, video yükleyerek diğer insanlarla paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kitle iletişim aracı olan web siteleri aracılığı ile dünyanın her yerinden haberler takip edilebilir. Farklı bir formatta olan oyun web siteleriyle oyun oynaya eğlenebilirsiniz. Ayrıca faturalarımızı web sitesinden tahsil edebilir, para yatırma ve transferi gibi banka işlemlerimizi, tercih ettiğimiz bankanın web sitesi üzerinden kolayca halledebiliriz.

Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir? Alışveriş web siteleri

Bu tür web siteler, alıcı ve satıcıyı ortak noktada buluşturarak, yapılan alışveriş üzerinden komisyon kazanmaktadır. Araba, ev eşyaları, yetişkin ürünleri, çocuk ve bayan giyim, aksesuar dan dan tutunda aklınızın alabildiğine her türlü ürünü bulabilirsiniz. Bu tür web sitelerde işlem yaparken kredi kartı bilgilerinizi isteyecektir. Güvenilirliğini araştırarak alışveriş yapılmalıdır, aksi takdirde dolandırıcılığa uğrama gibi bir olayla karşılaşabiliriz.

 Sosyal medya web siteleri

Çoğumuzun sosyal medya hesabı vardır. Arkadaşlarınızla bağlantı kurup sohbet edebileceğiniz, anlık durumlarınızı paylaşabileceğiniz, resim, video, yer bildirimi vs. Gibi pek çok özellik barındıran web siteleridir. Kendi hesabımızın güvenliği için bilgilerimizi kimseyle paylaşmamamız gerekli, aksi takdirde hesabımız başkasının eline geçebilir Bu konuda dikkatli olmalıyız. Ayrıca Kendi özel reklamlarınızı da bu tür web sitelerinde belli bir ücret karşılığında yayınlatabilirsiniz.