Ukash

Modern hayatın bir parçası haline gelmiş olan internet üzerinden güvenilir yollarla alışveriş yapmak ya da kredi kartı numarası vermeden harcama yapmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. İnternet kullanıcıları, sanal korsanlardan çekindikleri ve kendilerini güvence altına almak nedeniyle internet üzerinden alışveriş yapmamayı tercih etmeye başlamışlardır. İlk olarak İngiltere’de kullanılmaya başlanan ukash sistemi, dijital bir kart sistemi olup; kişilerin internet üzerinden kolay ve güvenilir yollarla alışveriş yapmalarına, çevrimiçi oyunlar oynamalarına ve benzeri internet aktivitelerinde güvenli harcama yapmalarına olanak sağlamaktadır.
İngiltere’den sonra dünyaya hızla yayılan ukash dijital kart sistemleri, son derece güvenilir olması ve kullanan kişilerin taleplerine cevap verebilmesi nedeniyle zamanla daha çok tercih edilir olmaktadır. Kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan ve 7/24 ulaşılabilen destek hattı ile diğer dijital kart sistemlerinden daha kullanışlı ve daha talep edilir olmuştur.
Ukash’ın en büyük özelliklerinden biriside pek çok sektörde rahatlıkla kullanılabiliyor oluşudur. Bunlardan bazıları bahis ve iddia siteleri, skype kontör ve çevrim içi oyunlarıdır.
Ukash dijital kartlar kredi kartları gibi 19 haneden oluşan pin koduna sahiptirler, tamamen sanal bir kart olup sanal korsanların saldırılarına karşı güvenlidirler. Kart kullanıcılarının üyelik esnasında kişisel bilgilerini kullanmaları gerekmemektedir. Bu sayede gizlilikleri korunmakta ve sanal korsanlara karşı güvence elde etmiş olmaktadırlar. Ukash’ın sahip olduğu tüm bu özellikler ve kullanım rahatlığı, kişilerin internet üzerinden yapacakları alışverişlerinde ve diğer harcamalarında kredi kartı hesabı için endişe etmeyerek gönül rahatlığıyla harcama yapabilmelerini sağlamaktadır.