Herbalife

İnsanların en temel ve vazgeçemeyen beslenme alışkanlıklarını karşılamak üzere tüketilen besinlerin içeriği, doğallığı, hijyen ve kalite unsurları; 2000’ li yıllarda konveksiyonal tarımın gelişmesi ve gıda sektöründe yer alan firmalarının üretim faktörlerinde rant sağlama amacıyla maliyetlerini düşürmesi ile sorgulanmaya başlanmıştır.

Herbalife firması 1980 yıllarından bu yana, bu alanda yaptığı çalışmalar doğrultusunda üretiminde bulunduğu gıda takviyelerinin içeriğinde; kalite, hijyen, organik hammadde kullanımlarını baz alarak tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda 77 ülkede faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu faaliyetlerin etkinliği kilo kontrolü yöntemiyle sağlanmaktadır.

Kilo kontrolü yöntemi ile kişilerin vücuttaki yağ oranı, kemik kütlesi, sıvı oranı, iç organlardaki yağlanma oranı, metabolizma yaşı, kilo ve boy arasındaki oran ve fiziksel aktivitenin belirlenmesiyle, kişinin hangi vitaminlere, hangi minerallere ihtiyacı olduğu saptanmaktadır, bu açıdan kilo problemlerine doğrudan tespit ve teşhis etme olanağı sağlamaktadır. Tüketicilere sunulan tüm ürünler bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmektedir ve bu yöntem ile ürünün kişi üzerinde etkileri takip edilmektedir. Herbalife bağımsız distribütörleri tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz olmakla beraber bu uygulamada yer alan tüketicilere beslenme danışmanlığı hizmeti de verilmektedir.

Şüphesiz ki beslenme ihtiyaçlarımız hem beden sağlığımız, hem ruh sağlığımız, hem de yaşam kalitemiz açısından hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bu ihtiyaçlarımızı doğru belirlememiz ve doğru karşılamamız bizleri hayatımızın her alanında olumlu yönde etkileyecektir.

2 thoughts on “Herbalife

 1. fantastic submit, very informative. I’m wondering why the opposite experts of this sector do not
  realize this. You should proceed your writing.
  I’m confident, you have a huge readers’ base already!

 2. Awesome site you have here but I was wanting to know if you knew of any community
  forums that cover the same topics talked about here?
  I’d really love to be a part of community where I can get suggestions
  from other experienced people that share the same interest.
  If you have any recommendations, please let me know.
  Cheers!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.