Burçların Tipik Özellikleri

Koç Burcu’nun yönetici yıldızı Mars’tır. Grubu ateştir ve burcun cinsiyeti erkektir. Koç burçlarının üstün yeteneği harekettir. Özelliği ise liderlik ve öncülüktür. Amacı başarıdır. Koç burçlarının yenmeleri gereken özelliği ise sabırsızlıktır.

Boğa Burcu’nun yöneticisi Venüs’tür. Grubu topraktır. Burcun cinsiyeti dişidir. Yetenekleri sıcakkanlı olmaktır. En önemi özellikleri koruyuculuktur. Emeli devamlı ileri atılımdır. Amaçları servet sahibi olmaktır ve anahtar sözcük sürekliliktir. Yenilmesi gereken huy ise alınganlıktır.

İkizler Burcu’nun yıldızı Merkür’dür. Grubu havadır. Burcun cinsiyeti erkektir. Üstün yeteneği zekâdır. Özellik yardımcı olmak, emel yazarlık ve anahtar sözcük sürekliliktir. Yenilmesi gereken huy ise çok konuşmaktır.

Yengeç Burcu’nun yıldızı Ay’dır. Grubu sudur, burcun cinsiyeti dişidir, üstün yeteneği sabırlılıktır, özelliği merhametidir. Emeli zenginlik, amacı yükseliş ve anahtar sözcüğü koruyuculuktur.

burçların tipik özellikleri

Aslan Burcu’nun yıldızı Güneş’tir. Grubu ateştir. Burcun cinsiyeti erkektir. Üstün yetenek plan kurmaktır. Özelliği cömertliktir. Emeli ise yükseğe ulaşmaktır. Amaçları çok şeye kavuşmaktır ve anahtar sözcük yaratıcılıktır. Kendini beğenmek vazgeçilmesi gereken huylarıdır.

Başak Burcu’nun yönetici yıldızı Merkür’dür. Grubu topraktır. Burcun cinsiyeti dişidir. Üstün yeteneği disiplinli hayat ve özelliği dikkatli olmak, emeli ise toplum içinde beğenilmektir. Amacı yükselmektir. Anahtar sözcük detaycılıktır. Yenilmesi gereken huysa çekingenliktir.

Terazi Burcu’nun yıldızı Venüs’tür. Grubu havadır. Burcun cinsiyeti erkektir. Üstün yetenek dengeli olmaktır. Özelliği saygı, amacı ise düzenli bir hayattır. Anahtar sözcük denge ve yenilmesi gereken huy gösteriştir.

Akrep Burcu’nun yıldızı Mars ve Plüton’dur. Grubu su, cinsiyeti dişidir. Üstün yetenek sezgidir. Özelliği kararlılık, emeli    zenginliktir. Anahtar sözcük tutku, yenilmesi gereken huyları ise acımamaktır.

Yay Burcu’nun yıldızı Jüpiter’dir. Grubu ateştir. Burcun cinsiyeti erkek, üstün yetenek kendine güven, emel ise üne kavuşmaktır.  Amacı gezmektir. Anahtar sözcük ise araştırmacılıktır. Yenilmesi gereken özellik başkalarını küçümsemektir.

Oğlak burcunun yıldızı Satürn’dür. Grubu topraktır. Burcun cinsiyeti dişidir. Üstün yeteneği kararlılıktır. Özelliği ise dürüstlüktür. Emeli yükselmek, amacı yükseğe ulaşmaktır. Anahtar sözcük önlem almaktır. Yenilmesi gereken huy ise meraklılıktır.

Kova Burcu’nun yıldızı Uranüs’tür. Grubu havadır. Burcun cinsiyeti erkektir. Üstün yetenek sağduyulu olmaktır. Özellik ise insancıl olunmasıdır. Emel başkalarına yardım etmekken vazgeçilmesi gereken özellik ihmalciliktir. Anahtar sözcük ise bağımsızlıktır.

Balık Burcu’nun yıldızı Neptün’dür. Grubu sudur. Burcun cinsiyeti dişidir. Üstün yetenek şefkattir. Özellikleri canlılık, amelleri huzurdur. Amaçları mutluluğa kavuşmaktır. Anahtar sözcükleri hayalciliktir. Yenilmesi gereken huy kendilerini küçümsemeleridir.