Uygun Fiyatlı 5 Tatil Turu

Hepimiz günübirlik veya konaklamalı bol gezmeli tatil isteriz cebimizi de yakmamasına dikkat ederiz. Eğer siz de ucuz fiyata tatil turu avantajlarından yararlanmak isterseniz derlediğimiz tatil turlarına göz atıp planınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

1.Kapadokya

Birçok tur şirketinin konaklamalı olarak düzenlediği Kapadokya turları kültür ve coğrafi özellikleri ile çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine hayran bırakıyor. Bu antik kentte yer altı şehirlerini, rüzgâr ile aşınmış peri bacalarını, taş ve seramik atölyelerini, Hitit dönemine ait eski evleri, kaleleri ve kiliseleri yakından görerek tarihe tanıklık edebilirsiniz. Özellikle yarı yıl, bayram tatillerinde şirketlerinin uyguladıkları avantaj ile çok güzel otellerde daha ucuza konaklayabilirsiniz.

2- Eskişehir Odunpazarı Turu

Zamanda yolculuk isteyenler için gezebileceğiniz tatil turlardan biri de Eskişehir Odun Pazarı olacaktır. Adımınızı her attığınızda karşınıza çıkan tarihi evler ile tura başlayacaksınız. Gezeceğiniz Kurşunlu Camii ve Külliyesi mimari açıdan unutamayacağınız bir deneyim olacak. Lüle taşı müzesini gezdikten sonra Atlıhan çarşısından ucuza hediyelikler alabilirsiniz.

 3.Bursa Turu

Uygun fiyatlı turlar içinde görmekten pişman olmayacağınız bir şehir Bursa. Osmanlı mimarisini, camilerini ziyaret edebilir, hanlara yapılan restoranlarda otantik bir ortamda yemek yiyebilir ve Koza Han’da ipek kumaş ve şal alabilirsiniz.

4.Edirne

Asırlardır birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış bir diğer şehrimiz olan Edirne, Mimar Sinan’ın ustalık eseri ile birçok turisti çekiyor. Müzelerini gezdikten sonra Meriç Nehri’nde yorgunluk kahvenizi manzara eşliğinde yudumlayabilirsiniz.

5.Safranbolu – Amasra

Batı Karadeniz’in küçük ve sakin bir kasabası olan Amasra’ya İstanbul ve çevre illerinden günübirlik tatil için yola çıkabilirsiniz. Bütçenizi zorlamayan bu tur ile Safranbolu’nun dillere destan evlerini, konaklarını, çarşılarını, Amasra Kalesi’ni ve Kristal Cam Seyir Terasını gezebilirsiniz.

Kış Tatilinde Nerelere Gidilir?

Kış Tatilinde Nerelere Gidilir ?

Bu yazı da kış tatilinde nerelere gidilir? Sorusunun cevapları ile yol haritası edinilebilir.

Türkiye için ele alacak olursak, güzel ülkemizin beyazlara büründüğünde de gezilip görüleceği huzuru ve dinginliği resmeden birçok İl’i bulunmakta.

 – Bolu Abant,

Bolu Abant    Kış mevsiminin en güzel örneklerinden biridir. Donuk göl manzarası, yeşille beyazın buluştuğu oksijen deposu ormanları ve ulaşım açısından rahatlığı ile tercihlerin başında gelmektedir. İster dağ evlerinde ister otellerde konaklama gerçekleştirmek için ideal.

– Palandöken, Erzurum,

Erzurum Palandöken Ülkemizin en doğusunda bulunup ayrıca en yüksek zirvesine sahip olan snowboard ve kayak severlerin buluştuğu Palandöken, profesyonel kayak yapmak isteyenler için güzel bir tercih. Oteller açısından da zengin. Aynı zamanda olimpiyatlara da ev sahipliği yapmaktadır.

 – Kartepe, Kocaeli

Kocaeli KartepeKocaeli’nin çıkış kısmına doğru konumlanan Maşukiye’de bulunan Kartepe, son yıllarda kayak turizmi ile canlandı. Kışın kayak severlerin yakın çevreden gelerek günübirlik bile olsa güzel vakit geçirmelerine ev sahipliği yapıyor. Yeterince kar yağmasa da suni kar ile doldurulan pistlerde aslında kışın gelmesini beklemeye gerek yok. Daha önce hiç tecrübesi bulunmayanlar için ayrı, profesyonel kayak sporu ile ilgilenenler için ayrı pistleri de mevcut.

 – Uludağ, Bursa

Bursa Uludağ Kış ve kayak bir araya gelince tartışmasız en popüler tercihlerden biri olan Uludağ, genellikle düzenlenen festivallerle birçok genci bir araya getirmesiyle anılıyor. Kış festivali -whitefest- olarak adlandırılan eğlencelerde insanlar hem beyaza hem de sınırsız müziğe doyuyor. Sezon genelde aralık gibi açılıyor ve mart ayında sonlanıyor.

 – Kayseri, Erciyes,

Kayseri Küçük Erciyes ve büyük Erciyes olarak iki zirveye sahip olan, Kayserinin güneyinde ovaların arasından aniden yükselen tepedir Erciyes. Türkiye’nin üçüncü önemli kayak merkezi ünvanına da sahiptir. Tesislerde teleski ve telesiyej de mevcuttur.