Türkçe Karakterler İçin Html Kodları

Aslında kodlar bizim teknoloji dışında yabancı alfabenin benimsediği içeriklerdir. Bununla beraber geliştirilen kodlar Avrupa dilince tasarlanmış olup, bilgisayar diline monte edilip uygulamaya başlanmıştır.

Bununla beraber bizde demo kod ve yazılım geliştiriciler sayesinde gelişim kaydetmekteyiz. Teknolojik gelişmeler ışığında artan bu kod Türkçe karakter içermeyip sadece bilgisayar dilince işlenmektedir.

  1. Sistem İçeriği

Bir web sitesine baktığımızda bu içeriklerin yabancı içeriklerden oluştuğunu anlayabiliriz. Zamanla artan bu bilgisayar web modül içerikleri yeniliğe açık olup, eski HTML kodlarını kabul etmeme sıkıntısıyla bizlerin karşısına çıkmaktadır.

Böylelikle bizlerde kodları kabul edilmiş dile göre içerlemeli, derlemeli, parçalara ayırmalı ve bilgisayar diline göre işlemeliyiz. Analog veriler ışığında uygulamaya geçen bu sistem bizlerin önünü açacaktır. Fakat zamanla gelişme kat etmek istiyorsanız kendi özgün dilden ziyade evrensel sistemin kabul ettiği düzenle gerekli adımları atabiliriz fakat süregelen bu analog sistem işlem dosya boyutuna ulaştığında dijital ortama atılmak suretiyle zaruri işlem adımları takip etme sorumluluğu vardır.

  1. Sistem Adımları

Bu işlem adımları yapılırken sosyal, fiziksel ve mantıksal işlem adımları dikkate alınır. Hakikat görününce işlem başarılı olacaktır. Ve teknolojik olarak birey yabancılık çektiği düzene ayak uyduracaktır. Bu işlem adımlarında yeterince sabırlı olmalı, işlem sırasını ve ortak olarak global dünyada benimsenmiş bu dilin gerekliliğinde dijital ortama veri akışı sağlatılacaktır.

Uzun bir vakit alarak eğitim ve gelişmeye açık olan bu sisteme daimi olarak ayak uydurmak bu yollardan geçer. Birey kendini ne kadar geliştirirse o kadar etkili olarak öğrendiklerini yapmaya, yapmakta olduklarını tecrübesi ışığında zamana yaymaya vakti olacaktır.

Bu süreçte birey bu kodları düzenli olarak işler ve web ortamında bu işlem adımlarını uygulayarak sonuca varır. İşlemler zaman alsa da verilen uğraş eğlence ve keyif verir. Denemeye ve üstüne gitmek adına önemlidir. Önemli olan birey kendini denemelidir.

Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir?

Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir?

Özel yazılımlar ve programlamalar ile ortaya çıkan sayfalardır. Her web site’nin kendine özgü adresi bulunmaktadır. Tarayıcıdan web sitesinin adresini diğer bir değişle link ini arama çubuğuna yazarak bağlanabiliriz. Günümüzde binlerce web sitesi mevcut, bunlardan bazıları biz insanları bilgilendirmek için tasarlanmış, edebiyat, belgesel, tarih, haber vs. Gibi sitelerdir. Web sitesi üzerinden şirketinizin tanıtımını kolayca yaparak çok daha fazla kitleye ulaşabilirsiniz. Kişisel bloglarınızı yayınlayabilir resim, video yükleyerek diğer insanlarla paylaşımda bulunabilirsiniz.

Kitle iletişim aracı olan web siteleri aracılığı ile dünyanın her yerinden haberler takip edilebilir. Farklı bir formatta olan oyun web siteleriyle oyun oynaya eğlenebilirsiniz. Ayrıca faturalarımızı web sitesinden tahsil edebilir, para yatırma ve transferi gibi banka işlemlerimizi, tercih ettiğimiz bankanın web sitesi üzerinden kolayca halledebiliriz.

Web Sitelerin Kurulma Mantığı Nedir? Alışveriş web siteleri

Bu tür web siteler, alıcı ve satıcıyı ortak noktada buluşturarak, yapılan alışveriş üzerinden komisyon kazanmaktadır. Araba, ev eşyaları, yetişkin ürünleri, çocuk ve bayan giyim, aksesuar dan dan tutunda aklınızın alabildiğine her türlü ürünü bulabilirsiniz. Bu tür web sitelerde işlem yaparken kredi kartı bilgilerinizi isteyecektir. Güvenilirliğini araştırarak alışveriş yapılmalıdır, aksi takdirde dolandırıcılığa uğrama gibi bir olayla karşılaşabiliriz.

 Sosyal medya web siteleri

Çoğumuzun sosyal medya hesabı vardır. Arkadaşlarınızla bağlantı kurup sohbet edebileceğiniz, anlık durumlarınızı paylaşabileceğiniz, resim, video, yer bildirimi vs. Gibi pek çok özellik barındıran web siteleridir. Kendi hesabımızın güvenliği için bilgilerimizi kimseyle paylaşmamamız gerekli, aksi takdirde hesabımız başkasının eline geçebilir Bu konuda dikkatli olmalıyız. Ayrıca Kendi özel reklamlarınızı da bu tür web sitelerinde belli bir ücret karşılığında yayınlatabilirsiniz.

Bebeklerde Ağız Ve Dış Bakımı

Bebeklerde Ağız Ve Dış Bakımı

BEBEKLERDE AĞIZ VE DIŞ BAKIMI

Her anne babanın göz nuru, canından bir parçası ve aile olmanın göstergesidir çocuklar. Özellikle bebeklik halleri, yaramazlıkları, şımarıklıkları, ağlamaları ve gülmeleri anne ve baba için verilen bir lütuftur. İlk dünyaya gelmelerinden başlayan bir süreçte çocukların sağlıklı olabilmesi içiBebeklerde Ağız Ve Dış Bakımın öncelikle ağız ve diş sağlığı önemli bir yer tutmaktadır. O zaman bebeklerde ağız ve dış bakımı nasıl olmalıdır? Bunun için neler yapılmalıdır? Hangi süreçte nasıl yol izlenmelidir? Bunları kısaca bir inceleyelim.

Bebeklerin en az ilk altı ay anne sütünde faydalanması gerekmektedir. Bu, ağız içerisindeki diş etlerinde ve vücutta bulunan kemik yapılanmasında önemli bir yer edinmektedir. Bebeklerde diş fırçası kullanımı ilk zamanlarda çok zor olacağı için bebeğimizin her beslenmesinden sonra ağız içi nemli bir bezle temizlenmelidir. Çünkü bebeğimizi besledikten sonra ağzının içinde kalan yemek artıkları yani mikroorganizmalar bebeğimizin dişlerinde çürüklerin oluşması neden olabilmektedir. Anne ve babalar bu yaşlarda bu uygulamanın zorluğundan dolayı bu hassas konuyu atlamaktadırlar. Ama unutulmamalıdır ki bebeklerde ağız ve dış bakımı çok özel bir durumdur. Bebeğimiz 1-2 yaş aralığına geldiğinde artık onun diş bakımı için yavaş yavaş diş fırçasına geçişini sağlamamız gerekmektedir. Öncelikle yumuşak başlıklı bir diş fırçası kullanılmalıdır. Bu işlemi yaparken diş macunu kullanılmamalıdır. Çünkü diş macununu yutması halinde vücudunda buna bağlı olarak bir alerjik durum oluşabilir. Bu aşamada bebeğinize diş fırçalamasını sevdirmek için anne ve baba olarak sizlerin de onunla beraber dişinizi fırçalamanız gerekmektedir.

Normal bireylerde ağız ve diş bakımı nasıl önemli ise, bebeklerde de ağız ve dış bakımı oldukça önemidir. Sağlıklı bir nesil yetiştirmek için sağlıklı ve huzurlu bireyler yetiştirmek zorundayız. Unutmamalıyız ki, çocuklar bizim her şeyimiz, geleceğimiz, umutlarımız, yarınlarımız ve hayata bağlanma kaynaklarımızdır.

Kahvaltılık Pizza Tarifi

Kahvaltılık Pizza Tarifi

Pazar kahvaltılarımızın olmazsa olmazı hâline gelecek enfes bir tarifi daha sizinle paylaşmak istiyoruz. İşte kahvaltılık pizza tarifi ile sizleri baş başa bırakalım.

Kahvaltılık Pizza TarifiKahvaltılık Pizza Tarifi

Birinci yöntem;

Malzemeler:

1 ekmek

1/2 kangal sucuk

1/2 kg mantar ( isteğe bağlı )

1 kg kaşar peynir

1/2 kg domates ( isteğe bağlı )

Tükettiğiniz kadar tuz

Üzeri için:

Ketçap

Mayonez

Yapılışı:

Ekmeğimizi dilim dilim kesiyoruz. Sucuklarımızı küp küp doğruyoruz. Mantarlarımızı küçük küçük doğruyoruz. Kaşar

Kahvaltılık Pizza Tarifi

peynirimizi rendeliyoruz. Domateslerimizi de ne çok küçük ne de çok büyük olacak şekilde doğradıktan sonra yapmaya başlayabiliriz.

Fırın tepsimize pişirme kağıdını yerleştiriyoruz. Dilim dilim kestiğimiz ekmekleri fırın tepsisine diziyoruz. Ekmeklerin üzerine sucuklarımızı koyuyoruz. Üzerine mantarlarımızı da koyuyoruz. Domateslerimizi de koyduktan sonra tuzumuzu ekiyoruz her bir ekmek diliminin üzerine. Son olarak ekmeğin üzerini rendelenmiş kaşar peynirle kaplıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırınımızın orta bölümüne tepsimizi koyuyoruz. Kaşarların üzeri hafif kızarana kadar mini pizzalarımızı pişiriyoruz. Fırından çıkardığımız pizzalarımızın üzerini ketçap ve mayonezle süsleyerek kahvaltı soframızda servise sunabiliriz.

İkinci yöntem;

Aynı malzemelerle fakat farklı bir ekmekle pizzamızı farklı bir şekilde de yapabiliriz. Yuvarlak ekmekle yapabileceğimiz pizza tarifi:

Yuvarlak ekmeğimizi enine olarak ince ince keserek 2 3 dilim haline getiriyoruz. Her bir dilimin iç kısmına gelecek şekilde ilk önce sucuklarımızı daha sonra mantarlarımızı koyuyoruz. Son olarak domateslerimizi de koyduktan sonra tuzumuzu ekip rendelenmiş kaşar peynirimizi ekmeğin üzerini kaplayacak şekilde serpiştiriyoruz. Pişirme kağıdını yerleştirdiğimiz fırın tepsisine ekmeklerimizi koyuyoruz. 180 derecede ısıtılmış fırınımızın orta kısmına tepsimizi yerleştiriyoruz ve kaşar peynirlerin üzeri hafif kızarana kadar mini pizzalarımızı pişiriyoruz.

Fırından çıkardığımız pizzalarımızın üzerini ketçap ve mayonezle süsleyip kahvaltı soframızı zenginleştirelim ve güzelleştirelim.

Bir Kadın ve Dünyası

Bir Kadın Ve Dünyası

Kadınlar çok farklı bir yapıya sahiplerdir. Zaten erkekler bu yüzden kadınları anlamakta çok güçlük çekerler. Bir kadının dünyasında bir veya birkaç şey yoktur. O kadar faklı konular, düşünceler, fikir ve hayaller vardır ki bazen kendileri bile anlamadan bu düşüncelerin içinde kaybolurlar.

Bir Kadın Ve Dünyası

 Bir Kadının Dünyasında Neler Vardır?

Kadınların dünyası o kadar kalabalık olmasına rağmen, içindeki her duygunun her düşüncenin yeri ayrıdır. Bir Kadın Ve Dünyası dendiği zaman; çocukluktaki oynadığı oyundan, ilkokuldaki ilk aşkından üniversitedeki en zor dersine kadar kapsar, evlenip çocuk sahibi olduktan sonra ise bu dünyanın en büyük kısmı çocuk/çocuklarının olur.

Yediği yemekten, okuduğu kitaptan, dinlediği bir müziğin tınısına kadar her şeyin içinde bulunduğu bu kocaman dünyasında kısacası akla gelen gelmeyen her şey mevcuttur. Kadınlar çok düşünür, kafasında kurarlar ve bunun doğruluğuna inanırlar. Bu durum her ne kadar klişe olarak gözükse de çoğu kadında böyledir.

Kadınların Dünyasını Anlayabilmek

Her kadının kendine ait bir dünyası vardır ve hepsininki birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar nedeni ile çoğu kimse bu dünyayı anlayamaz ve dolayısıyla bu dünyaya giremez. Girmeye çalışsa da anlayamaz. Anlayabilmesi için kadının buna izin vermesi gerekir. Aksi takdirde sadece uzaktan bakmakla yetinir ve ömür boyunca anlayamaz. Ancak bir kadın dünyasında olanları düşünceleri ve sözleri ile ifade ettiği zaman kendisi anlaşılabilir.

Tamamen olmasa da o koca dünyanın içindeki en ufak bir nokta anlaşılabilir. Bir müziği dinlerken kendi kafasında bir klip çeker, okuduğu bir romanda başroldeki esas kız yerine kendisini koyar, izlediği bir filmde acı çeken taraf hep kendisi olur. Sürekli kafasında planlar döner ve değişim gösteren duygu yoğunlukları vardır. Kadınları anlamak zor ancak dünyasını anlamak hepsinden zordur.

Tarot Aziz Kartı Ne Manaya Gelir?

tarot-aziz-kartiBüyük Arkana’nın ikinci erkek cinsiyetine sahip ve 05 numaralı 6. Kartı olan Aziz kartı, boğa burcu tarafından yönetilen kartlardan biridir. Tarot açılımınızda Aziz kartı ile karşılaştığınızda aklınıza gelmesi gereken ilk anahtar kelime bilgi geçidi ve manevi otorite olmalıdır. Kartın karşınıza ters çıkması karşısında ise ilk düşünmeniz gereken şey ise anarşi ve isyan olmalıdır.

Aziz kartını tanımanız için dikkat etmeniz gereken kart üzerindeki resim şu şekildedir. Sol elinde bir haç tutan Aziz, sağ elini kutsama işini yapmak için kaldırmış durumdadır. Güç ve merhameti temsil eden sütunların arasında oturur pozisyonda olan Aziz, yasaları ve özgürlüğü temsil etmektedir. Çapraz olarak ayaklarının altına iliştirilen iki anahtar bulunmaktadır. Bu anahtarlar enerji aktarımını simgelemektedir. Önünde eğilmiş ve kutsanmayı bekleyen iki kişi bulunmaktadır.  Tarotun koruyucu kartlarından biridir.

Aziz kartı, güven, başarı ve saygınlığı işaret etmektedir. İnanmışlığın getirdiği güvene de işaret etmektedir.  Ahlak, namus gibi manevi değerleri ve iyi niyeti sembolize eder. İmparator kartı nasıl maddi dünyayı ve maddi gücü temsil ederse Aziz kartı da manevi dünya ve gücü temsil etmektedir. Yine de yönetici burcu olan Boğa burcundan aldığı güç ile gerçek dünya, düzen ve toplumdan uzaklaşmadan maddi gücü temsil etmektedir.

Tarot açılımınızda bu kartı görüyorsanız bu kart ise olumlu sonuçlanacak bir olayı işaret etmektedir. Bu kart bir olayın gidişatının olumlu sonuçlanmasını sağlayacak güce sahiptir. Nasıl engellerle karşılaşırsanız karşılaşın doğru yoldan ve iyilikten uzaklaşmamanız gerektiğin dair de uyarı vermektedir. Olumlu ve iyi düşünce sonunda zor durumlardan kurtulmanızı sağlayacak yegane şeydir. Evlilik ya da aşk açılımı yapıyorsanız bu kart evlilik niyeti ve arzusu anlamına da gelmektedir. İlişkilerde karşılıklı güven ve sadakati gösterir.

Beğenilen El Terminalleri

El terminalleri, diğer tüm teknolojik araç-gereçler gibi günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkan cihazlardır. Örneğin, gittiğimiz kafe ve restoranlarda verdiğimiz siparişler garsonlar tarafından el terminalleri kullanılarak alınmaktadır. Gittikçe yaygınlaşan bu uygulama ile adisyon kağıtlarına elle yazılarak sipariş alınması artık tarihe geçmeye adaydır.

Kafe ve restoranlarda kullanılan el terminali uygulaması sayesinde, garsonlar masaların bulunduğu bölümden hiç ayrılmayacağı için müşteriler siparişlerini beklemeden anında verebilmektedir. Bu yolla müşterilerin siparişleri mutfak ve bara anında iletildiği için servis çok daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir.

El terminallerine eklenen özel programlar sayesinde alınan siparişler, masaüstü adisyon programı ile eş zamanlı olarak çalışır ve el terminallerinden alınan siparişler anında masaüstü bilgisayarda görülebilir. Yazıcıdan çıkan siparişler, eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanarak müşteriye servis edilir. Sipariş alındığı andan itibaren her şeyi kayıt altına alan uygulama ile süreç sıkıntısız bir biçimde ilerlemektedir.

Kafe ve restoranlarda sipariş alımı için hazırlanan programların özel bir bilgi gerektirmeyen kullanımı, oldukça basit ve hızlıdır. Bunun bilincinde olan ve daha hızlı, daha kaliteli ve hatasız hizmet vermek isteyen işletme yöneticileri, el terminali ile sipariş alma dönemine geçmektedir. İnsan gücü ve zaman kaybını ortadan kaldıran sistem ile verimlilik artar, denetim tam olarak sağlanır. Müşteri taleplerine en hızlı ve kusursuz şekilde cevap vererek müşteri memnuniyetini arttıran uygulama, işletmelere prestij sağlamaktadır.

Fiyatlar

 

Clean Skin

Clean SKIN adlı ürünün kadınların vazgeçilmez sevdası olan makyaj kalıntıların temizlenmesine yardımcı olan bir kahramandır. Tercihen cilde zarar vermemesi tercih edilen temizleyicilerde listelerde üst sıralarda yer almaktadır. İçinde bulunan zeytin yaprağı özü ile diğer markalardan farklı olarak daha nazik dokunuş bir sunar. Kullanımı da bir o kadar kolaydır. Pamuk üzerine bir miktar sürüp tüm yüzün makyaj kirlerini temizler. Makyaj sütü olmasının yanı sıra iyi bir tonik görevi gördüğü için tonik masrafına katlanmak zorunda kalınmaz. Ancak cilt sağlığı açısından ardından tonik ile yüzün ve boyun bölgesinin temizlenmesini tercih etmekte yarar vardır.

İçi kadar dışı da ilgi çekici ve cezbedicidir. Diğer kozmetik ürünlerinin yaptığını tersine ambalajını ilgi çekici olarak sunmaktan sakınmayan bir marka olan Deborah BIOTEYC İtalya’nın Milano şehrinden seslenir ülkemize. Satış fiyatı diğer markalara nazaran gayet uygundur. Özellikle ürünün içerisinde ki miktarını göz önüne alırsak Türkiye’de bulunan kozmetik ürünlerinin iki katı haznesi ile tek bir sunum yapar bizlere.

CMT BP452

CMT şirketinin, BP 452 masaüstü barkod yazıcı cihazları arasında yer almakta olan bu ürün, doğruca termal ve termal transfer doğrusu ribonlu ile ribonsuz baskı işlerini gerçekleştirebilecek teknolojiye sahip olan bu barkod yazıcı kompakt dizaynı ile akla yatkın ve bayağı geniş bir iç hacmine sahiptir. Geniş iç hacminin sağlamış olduğu imkân ile 300 metre boyundaki kalın ribon şeritleri ile çalışma olanağına sahiptir. Bu siluette de adetli çalışmaların basımları boyunca yaşanabilmesi mümkün olan ribon değiştirme gibi işlemleri en alt düzeye indirerek yapılması icap eden çalışmaların kesintiye uğramadan en hızlı ve emniyetli yoldan tamamlanması imkânını kullanıcısına sağlamakta olan bir barkod yazıcı örneğidir. Seri port, paralel port, ve LAN gibi bağlantı çeşitleri de bu aygıta eklenebilmektedir. CMT BP 452 barkod yazıcısı standart olarak USB irtibat noktasıyla gelmekte ve en aşırı biçimde veri aktarımı sağlamaktadır. Tüksek kalite ve net baskılar alabilmesi için 203 dpi baskı kafası çözünürlüğüne de sahip olan bu barkod yazıcı, 127 mm / sn baskı hızına da en üst derece olarak sağlayarak seri ve hızlı baskı işlerini de kullanıcılarına tanımaktadır. Baskı sürecini kolay ve rahat bir hale getiren kesici, sarıcı ve soyucu birimler gibi talebe bağlı aksesuarlarda bu barkod yazıcıya eklenebilmektedir. Ölçü ve çeşit olarak değişiklik gösteren hemen her tür etiketin baskısını doğru bir biçimde yapılabilmesi için kullanmış olduğu eş sensör yardımıyla gerçekleştirebilmektedir.