Sony Smart Watch

Yarış tüm hızıyla devam ediyor. Teknolojinin olağan üstü imkânlarını değerlendirerek insanlığın hizmetine sunmak için yeni ürünler gün değişimi tüketicilerin huzuruna çıkmaktadır. Elbette ki son zamanların en popüler ürünü aklı başında olan telefonlardır. Yaşamın her kademesinde bizlerin yanından ayrılmayan adetada stres atıcı işlevi gören bu icatlar özellikleriyle bizlere yardım etmekte, eğlendirmekte ve iletişim kurmamızı sağlayarak eş dost muhabbetlerini sıcak tutmamıza aracı olmaktadır. Bu makalemizde ise yine aklı başında olan Sony Smartwatch 3’ün ürün içeriğinden siz teknoloji hayranlarına bilgi aktarımı yapacağız.   Elbette ki bu ürün Sony tardından üretimi gerçekleştirilen ve geçtiğimiz günlerde alıcının huzuruna çıkan akıllı saatten başkası değildir. Sade bir tasarım ve kaliteli bir işçiliğin eseri olarak kendini gösterir. Ekranı kauçuk bir çerçeveden oluşmakta olup ekran üzerinde tek bir düğme vardır. Tüketicisine sportif bir görünüm sunmaktadır. Sağlam bir kalite içeriğine sahip olup bunu metal bir toka ile göstermektedir. Saatin arka yüzüne bakarsanız paslanmaz çelikten imal edildiğini görürüz. Akıllı bir cihazdan öte bilgisayar izlenimi vermektedir. Sayılı olarak üretilecektir. Bu nedenle giyilebilir en önemli Sony ürünlerinden bir tanesidir.

 

Ürürünün teknik özelliklerine detaylı bir bakış atacak olursak 1.6 inç büyüklüğünde ve 320×3020 piksel çözünürlüğü olan LCD bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Güçlü bir yapısı vardır bu gücünü 1.2 Ghz hızında çalışan işlemciden alır. 512 MB sistem belleği ve 4 GB depolama alanı bulunur. İşletim sisteminde yer alan en önemli içeriği ise Android Wear işletim sistemidir. Diğer taraftan Sony Smartwatch 3 IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu bir kez daha tüketicilere göstermektedir. Tasarım içeriğinde ise saatin bir kareden ibaret olduğunu görüyoruz. Ayrıca değişik silikon kordonlara sahip olup farklı renk seçenekleri vardır. Bu nedenle özel günlerinizde ve günlük yaşamınızda kombine olabileceğiniz bir aksesuar vazifesi olarak da kendini göstermeye çalışır. Cihaz bataryası 420 mAh olarak yer almakta olup cihaz ara yüzü Sony’nin kendi uygulaması olan Sony Lifelog olarak kullanılmaktadır. Diğer taraftan Qualcomm Snapdragon 400 model yonga seti yapılan satış teslimatlarında alıcıya Sony tarafından verilmektedir. Tüm bu özellikler kolunuzda taşıdığınız akıllı saatiniz için fazlasıyla yeterli olarak görünmektedir. Ancak Sony her şeye rağmen süre ölçer eklemeyi de unutmamıştır. İşletim isteminde yer alan Android Wear google tarafından akıllı saatler için üretilen bir uygulamadır. Sony bu ürünü piyasaya çıkarması kendi merkezi kontrol sistemini oluşturması bilincinde tercih hakkını kullanacağı düşünülmektedir.

 

Kablosuz şarj özelliği tüm saat severleri kendine hayran bırakmıştır. Herhangi bir kablo orunu olmadan tüketiciler istedikleri zaman ve mekânda cihazlarının şarj sorununu çözebilme yeteneğine sahip olacaklardır. Bir başka dikkat çeken farkı ise yansıma önleme özelliğinin bulunmasıdır. Bu nedenle diğerlerinden farklılığını bir kez daha göstererek Wi-fi özelliği de bulunmaktadır. Bu içerik sayesinde saat kullanıcıları Wi-Fi bulunan her noktada kesintisiz internet hizmetinden yararlanabileceklerdir. Özellikleri kullanıcısına uyum sağlayan, kullanım kolaylığı, işleyiş hızı, performansı, renklerin kullanıcı ile bütünleştiği şık bir tasarım izlenimi sunan Smartwatch 3 daha ilk günlerden itibaren saat severleri kendine hayran etmeyi başarmıştır. Bunu nedeni ise saat özelliklerinin günün yaşam koşullarına göre tasarlanan bir içeriğe sahip olmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu cihaz akıllı saatten öte bir bilgisayar olarak tüketiciye sunulmaktadır. Cihazın en şahane özelliği bu olsa gerek. Çünkü yapmak istediklerinizden daha fazlasını sunmayı kendisine görev edinmiştir.

 

 

HP Laserjet Pro 300 Color MFP M375nw

HP Laserjet Pro 300 Color MFP M375nw  çok işlevli bir lazer yazıcı ve fotokopi makinasıdır.  A4 kağıda  siyah –beyaz seçeneği yanında renkli baskı da yapabilen bu ürün dakikada 18 sayfalık baskı hızına ulaşmaktadır. A5,A6,B5,10x15cm boyutlarında baskı seçenekleri de mevcuttur.
USB ve ethernet  bağlantı özellikleri  yanında Wi-Fi bağlantısı sayesinde kullanıcısına kablolarla uğraşmaksızın çıktı alabilme ,bağlantı yeri değiştirebilme imkanı sağlayan ürünün  faks ve tarayıcı özellikleri de bulunmaktadır .
Mekan genişliğine bakılmaksızın ofis kullanımı için uygun olan ürün 28.2 kg ağırlığında olup yerinin değiştirilmesi sırasında kullanıcısına rahat bir şekilde taşıma olanağı sağlamaktadır.

Bazı ayrıntılı teknik özelliklere değinmek gerekirse ;
Dört kartuşla çalışan yazıcının işlemci hızı 600Mhz , faks hızı 33.6 kbps olup tarayıcı tipi  Flatbed dir.
Digital menüsü sayesinde kullanımı kolay olup 600x600dpi çözünürlüğünde baskı yapar.  İşletim sistemlerine uyumluluk bakımından Windows Xp/Vista/7 ‘nin yanında Linux ile de uyumludur.

Dünyaca ünlü Hewlett-Packard (HP) firmasınca üretilmiş ürün 24 ay garantilidir. İnternet üzerinden kolaylıkla sipariş edilebilir.

En Ucuz El Terminali Hangisi ?

En Ucuz El Terminali Hangisi?

En ucuz el terminali hangisi diye sormak aslında tamamen hatadır. Ucuz değil, performans / fiyat oranı en iyi el terminali hangisi diye sorsak çok daha iyi olacaktır. Ucuzu değil, verdiğimiz paraya göre en iyi verim alabileceğimiz el terminali tercih etmemiz bu hususda bizlere kazanç sağlayacaktır.

Türkiye’ de satılın el terminallerinin %72′ sinin 1. senesinde değiştirilmek zorunda kaldığını biliyor muydunuz? Bunun en önemli nedeni uygun olanı değil ucuz olanı almak zorunda hissetmemizden kaynaklanıyor. Bu durumda 1. senesinde de değiştirmek zorunda kalıyoruz.

Piyasada bulabileceğiniz el terminali markalarından bilinmediklerini tercih etmeyin. Hem kalitesi, hem servisi hem yedek parçası vb. şeyleri göz önünde bulundurduğumuzda bunlar tamamıyle zarar oluyor. Bu durumda size Honeywell, Motorola, Datalogic, CMT gibi markaları öneririz.

Motorola’ da 20′ den fazla model bulunmaktadır. İstediğiniz modeli tercih etmeden önce yetkili kişilerden bilgi almanızda fayda var. Honeywell’ de aynı şekilde Motorola el terminalleri gibi birçok modele sahiptir. Datalogic ise tam yerine ve işine göre el terminalleri üretmiş ve Türkiye’ de bunların satışını yapmaktadır. Bunların yanında ise CMT el terminali’ ni tercih etmek en mantıklısı olacaktır. CMT el terminalleri de Datalogic’ ler gibi kullanım alanlarına göre sınıflandırılarak üretilmiştir. CMT Ares ve CMT Attis el terminali olarak 2 alt modele ayrılır ve bu alt modeller de aralarında sahip oldukları özelliklere göre sınıflandırılırlar. CMT el terminali fiyatları konusunda panetiket.com adresinden bilgi alabilirsiniz.