Kaliteli Broşür Çeşitleri

Birçok farklı emek verilerek hazırlanan ve aynı zamanda büyük bir maliyet ile kurulmuş bir firma için ve bu firma içerisindeki her ürünün atık bundan sonra satılması en önemli durum olarak ön plana çıkar. Ancak bunun için de elbette her kesim bu firmayı bilmesi gerekmekte ve bununla birlikte böyle bir durum için ise reklam yapılması gerekmektedir.

Firmalar adına ilk olarak en kısa bir sürede insanlara en kolay yoldan ulaşma yolu ise hiç şüphesiz bir broşür bastırarak sayısız insana firmayı tanıtma yöntemidir. Ancak bunu için en önemli konu bu alanda işini iyi yapan ve son derece büyük ve kaliteli bir firma ile çalışmaktır. Nede olsa bastırılacak tüm bu broşürlerin kaliteli olması aynı zamanda firmanın ne kadar kaliteli olduğunu da gösterecektir.

Kaliteli Bir Baskı

Bu nedenden dolayı da kaliteli bir baskı ile yapılacak olan bir broşür firmanın ürünleri konusunda insanlara son derece daha fazla bilgi verecek ve özellikle de güven sağlayacaktır. Bunun yanı ayrıca kaliteli bir broşür bastırılırken, bir diğer yandan da bu broşürlerin oldukça fazla bastırılması gerektiği için de en uygun broşür fiyatları dâhilinde yapılması gerekmektedir. Bunun için de en doğru adres ayyildizbasim.com.tr sitesidir. Bu son derece büyük ve kaliteli firması bünyesinde bu alanda uzman ve yıllar içinde büyük bir tecrübe edinmiş çalışanlar bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra ayrıca son teknoloji matbaa makineleri ve son derece kaliteli ve birinci sınıf malzemeler ile bir yandan en kaliteli ürün müşteriye sunulurken bir yandan da en uygun fiyatlar sayesinde bütçe de hiçbir şeklide zorlanmayacaktır. Grafik noktasın bu işi iyi bilen çalışan ekip ilce en doğru hedef kitlesine ulaşmak için yapılan broşür tasarımları ile kısa bir süre içinde birçok müşteri firmanın ürünü için büyük bir güven duyup alış veriş yapmak için gelecektir. Son derece kaliteli yazı ve renk kuşağı ile firmanın imajı herkesin gözünde ilk bakış olarak olumlu bir imaj çizecektir.

Detaylı Bir Bilgi

Her hangi bir broşürü eline alan müşteri, ortaya çıkan son derece kaliteli iş sayesinde ürünün detaylarını görebilecek, bu konuda kolay bir şeklide bilgi sahibi olacak ve aynı zamanda hedef kitlenin ilgisi kısa bir süre içinde çekilebilecek. Varsa firmanın yaptığı birçok farklı kampanyalar ya da hizmet hakkındaki fiyatlar ve birçok farklı öz bilgi sayesinde ortaya son derece kaliteli bir broşür çıkacaktır.

Bunun için de ayyıldız basım, planlı bir çalışma dâhilinde ve son teknoloji matbaa makineleri ile ve ayrıca bünyesinde bulunan tecrübeli çalışanlar sayesinde her firmanın ürünlerine ilk reklam konusunda herkesin gözünde büyük bir kalite getirmektedir. Bununla birlikte ayrıca broşür üzerinde firmanın her türlü iletişim bilgileri müşterinin gözüne hemen çarpacak şeklide yerleştirilmektedir.

Anasayfa

Sıcaklığın Kurbanı Değil Ferahlığın Kralı Olun

Yazın bunaltıcı sıcağından kurtulup sevdiklerinizle ferah bir ortamda vakit geçirmek bir klima satın almak kadar kolay. Elbette klima almak kadar doğru klimayı almak da önemlidir. İşte klima alırken dikkat edilmesi gerekenler:

1.Her türlü elektronik alet için önemli olduğu gibi klimalar için de öncelikli olan güvenli bir satış ve satış sonrası güvenli ve geniş bir servis ağının bulunmasıdır. Bu sebeple güvendiğiniz markaları tercih etmelisiniz.

2.Klimayı kullanacağınız mekânın ihtiyaçlarına göre bir klima almalısınız. Yeterli niteliğe sahip olmayan klimalar size sadece kayıp yaşatır. Örneğin mekânın ihtiyaçlarından büyük bir klima kullanıyor olsanız, ortam çabuk soğur ve kompresör sık aralıklarla kapanır ve açılır bunun sonucunda ise enerji sarfiyatı çok olur, mekân aşırı soğur ve klimanın ses düzeyi artar. Bu tür sorunlarla karşılamamak için alanında uzman yetkili servisten yardım almalısınız. Yetkili servisten alacağınız klima tavsiyesi önemlidir.

3.Bir diğer önemli konu ise enerji verimliliğidir. Yüksek enerji verimliliğine sahip A sınıfı klimalar kullanmanız klimanızın daha verimli çalışmasına sebep olur. EER-Enerji verim oranı ve COP-performans katsayısının yüksek olmasına dikkat ediniz.

4.Isıtma konusunda da iyi olan İnverter teknolojisine sahip klimalar kış aylarında(-15’e varan soğuklarda) bile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir teknolojiye sahiptir. Enerji harcaması konusunda ise diğer klimalara nazaran %45’e yaklaşan düzeyde daha avantajlıdır.

5.Ses seviyesi düşük bir klima istiyorsanız ki bu size rahatlık sağlar Inverter teknolojisini tavsiye ederiz. Bu özelliği ile de klima tavsiyesi olarak öne geçmektedir.

6.Elbette ortamda sıcaklık kadar nem dengesi de önemlidir. Özel nem alma niteliğine sahip olan klimalar ortamı gereğinden fazla soğutmadan fazla nemi alabilmektedir. Ortamın nemini kolayca alabilecek ve bunaltıcı havadan rahatlıkla kurtulabileceksiniz.

7.Filtre donanımları da özellikle solunum yolları rahatsızlıkları olan veya alerjik reaksiyonların görüldüğü kişiler için ciddi önem teşkil eder. Bazı filtre donanımları toz ve polen gibi havada dolanan partikülleri toplarken bazı klimalar ise bu partiküllerin protein yapısını bozarak onları etkisiz hale getirmektedir. Bu partiküller için ciddi rahatsızlık duyan kullanıcılara tavsiyemiz filtre donanımları konusunda dikkatli olmalarıdır.

8.Sağlıklı bir ortam için elbette ki havanın da temiz olması gerekir. Klimalara hava temizleme özelliği kazandıran NeoPlasma teknolojisi normal filtreler gibi değiştirilmesi gerekmediği gibi harcadığı enerji bakımından da oldukça tasarrufludur.

9.Daha dengeli ve daha sağlıklı bir ortam için değişken sıcaklık değerleri otomatik algılayan klimaları tercih edin.

10.Klima alırken dikkat edilmesi gerekenler bunlardır buna ek olarak 24 Saat Çoklu Programlama ve Doğal Rüzgar Etkili Otomatik Programlama gibi birçok eklemede de bulunabilirsiniz.

11.Çevre dostu R410A gazı kullanan klimaları tercih edebilirsiniz.

Ciklet Lekesini Çıkarmanın Yolları

Ciklet Lekesini Çıkarmanın Yolları

Cikletin yapımında normal kauçuktan daha yumuşak olan bir kauçuk kullanılır. Cikletin hammaddesi ısındığında yumuşayan soğuduğunda ise sertleşen bir yapıya sahiptir. Şeker ve başka tatlandırıcılar da karıştırılarak ciklete dönüştürülen bu madde çiğnendiCiklet Lekesini Çıkarmanın Yolları ğinde ağza hoş bir aroma verir. Çocuklardan yetişkinlere kadar herkesin vazgeçilmezi olan bu ürünün zararları da vardır.

Yapılan araştırmalar göstermektedir ki her yıl dünya da1000 bin ton tüketilen ciklet dünyanın en yaygın alışkanlıkları arasında yer almaktadır. Bununla beraber ciklet çevreye verdiği zararla da kamusal alanın en büyük kirleticileri arasında yer almaktadır. Buna istinaden yerel yönetimler sokaktaki ciklet ve ciklet kaynaklı lekeleri çıkarmak için büyük kaynaklar harcamaktadırlar. Şimdi bize ve çevreye büyük zararları olan cikletin zararlarından ve nasıl giderilebileceğine bir göz atalım.

Ciklet Lekesi Nasıl Çıkarılır

Çiğnenmiş cikletin giysiye, koltuğa, halıya, ayakkabıya veya herhangi bir eşyaya yapışması büyük sorun teşkil eder. Bu durumlara ekseriyetle cikletle oynayan çocuklar ve sorumsuzca ortalığa atılan cikletle sebep olur. Çiğnenmiş olan cikletler özellikle pürüzlü yüzeye yapıştıklarında kaldırılmalarına mütakip yüzeyde leke bırakmaktadırlar. Şimdi bu lekelerden kurtulmanın yöntemlerini sıralayalım.

Giysideki Ciklet Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Otobüs ve teren koltuklarına, banklara, çocuk parklarına, otoparklara yapışmış cikletin gelip sizin üzerinize yapıştığını düşünün. Böyle durumlarda, yapışan ciklete hızlı müdahale etmek daha iyi sonuçlar alınmasına sebep olacaktır. Ciklete ne kadar çabuk müdahale edilirse yapışan yüzeyde o kadar az leke kalacaktır. Ciklet yapışmış giysiler yıkandığı takdirde ciklet lekesi diğer giysilere de bulaşabilmektedir.

Kolaylıkla yapışan cikleti bulunduğu yerden çıkarmak risklidir. Bu yüzden verilen tavsiyeleri yalnızca uygun olan Ciklet Lekesini Çıkarmanın Yollarıkumaşlarda uygulamalısınız. Geri kalan durumlarda ön leke çıkartma işlemlerinin yapıldığı profesyonel kuru temizlemecilerden yardım almalısınız. Şimdi giysilerdeki ciklet lekesinin nasıl çıkartılacağı konusundaki tavsiyelere bakalım.

Cikleti parmağınızla, mümkün olduğunca özentili bir şekilde çekip çıkarın. Bunu elinize bir lastik eldiven giyerek de yapabilirsiniz. Giysiye bulaşan cikletin alınabilecek kadar büyük bölümünü alın. Geriye kalan ciklet lekeli kıyafeti lekeli taraf yukarda gelecek şekilde varsa bir buz torbasının veya naylon bir poşetin içine koyduktan sonra poşetlenmiş giysiyi buzdolabına koyun. Ciklet tamamen donuncaya kadar, takriben en az bir saat, giysiyi dolabın dondurucusunda bekletin.

Cikletli giysiyi dondurucudan çıkarttıktan sonra cikleti keskin olmayan bir bıçakla veya kredi kartı gibi plastik bir plakayla özenli bir şekilde kazıyın. Bu işlem sırasında donan cikletin büyük bir bölümünün parçalayarak döküldüğünü göreceksiniz. Eğer bu işlemlerden sonra ciklet kalıntıları varsa bir diş fırçasıyla bölgeyi fırçalayın. Mevcut giysiyi bakım talimatlarına bağlı kalarak yıkadıktan sonra kurutma makinasına atmaksızın kurutun. Ciklet lekesi çıktıktan sonra giysiyi ütüleyin. Bu, işlem sırasında çekmiş olan elyafları eski haline getirecektir.

Halıdaki Ciklet Lekesi Nasıl Çıkarılır?

İlk olarak halıdaki cikleti mümkün mertebe büyük parça halinde çekip çıkarın. Bu işlem sırasında dilerseniz lastik eldiven kullanabilirsiniz. Cikletten mümkün olduğunca büyük parça koparttıktan sonra, buz küpüyle dolu plastik torbayı, kalan ciklet donuncaya kadar cikletin üzerinde gezdirin. Katılaşan cikleti bıçağın keskin olmayan tarafıyla veya kredi kartına benzer bir plastikle dikkatlice kazıyın.

Sonra halı üzerine parçalanan cikletleri elektrik süpürgesiyle veya fırçayla alın. Yukardaki işlemlerden sonra halının liflerine yapışmış halde ciklet kalıntısı kalırsa, beyazlatıcı ve alkali içermeyen bir çay kaşığı deterjan kullanarak solüsyon hazırlayın.

Hazırlamış olduğunuz solüsyonu bir bez veya havlu yardımıyla halınızdaki cikletli bölgenin üzerine bastırın. Daha sonra yumuşak kıllı bir diş fırçasıyla bölgeyi fırçalayın. Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra ıslanan bölgenin nemini kuru temiz bir bezle tamponlayarak alın. Tüm bunlara rağmen sakız halınızdan, giysinizden çıkarılamaz veya leke kalırsa profesyonel destek için kuru temizlemeden destek almalısınız.

bbTan Nasıl Oynanır ?

bbtan Nasıl Top Alınır

Yeni akıllı telefonlarla birlikte yüzlerce yeni oyun çıktı. Telefonlarımız artık hep elimizde bizim için vazgeçilmez hale gelmiş durumdalar. Telefonumuza yüklediğimiz oyunlarda istediğimiz yerde istediğimiz zamanda bize eğlence fırsatı ya da canımız sıkıldığında oyalanma fırsatı sunmaktadırlar.

 Bbtan Hakkında BilgilerBbtan

BBTAN benim de severek eğlenerek oynadığım oyunlar arasında kısaca oyundan bahsedecek olursam oyuna tek bir tane topla başlıyoruz. Yukardan kutular geliyor kutuların üzerinde de birden başlayarak rakamlar çoğalıyor. Bu toplar her bir oyunun üzerinde çıkan + işaretini toplayarak çoğalıyorlar. Topların çoğalmasıyla birlikte yukarıdan inen kutuların üzerinde ki rakamlarda artıyor.

Her bir topun bir kutuya vuruşuyla bu rakamlar azalıyorlar ve üzerinde ki sayılar bitince kutu yok oluyor. Amaç kutular çoğalmadan dibe inmeden olabildiğince çok top biriktirmek. Tabi birçok oyunda olduğu gibi bu oyunda da bir kaç joker özelliği diyebileceğimiz şeyler var. Oyunun içinde çıkan ok işaretleri gibi bu ok işaretleri hangi yöne bakıyorsa top ok işaretine geldiğinde bütün sırayı çizip kutunun içinde ki sayıları düşürüyor.

bbTan Nasıl Top Oynanır ?Bbtan Nasıl Top Alınır, bunun için yapmamız gerekenler oyunun başta verdiği topla birçok kez oyun oynayıp oyunun içinde çıkan paraları toplamak ya da oyun ekranında başta verilen reklamları izlemek. Her 100 para da bir tane top seçme hakkımız var. Bu bir kutunun içinden rastgele çevir butonuna basılarak veriliyor.

Bu şekilde oyundan bize verilen birçok topa sahip olabiliyoruz. Topların özellikleri de oluyor tabi ki örneğin bazıları daha hızlı bazıları daha yavaş bazıları daha büyük ya da bazıları daha küçük gibi. Bu çekilen topları ise bir oyuna başlamadan ya da oyun bittikten sonra değiştirebiliriz. Hangi topla kendimize göre daha rahat oynayıp kendi skorlarımızı geçebiliyorsak onu kullanmalıyız.

Ukash

Modern hayatın bir parçası haline gelmiş olan internet üzerinden güvenilir yollarla alışveriş yapmak ya da kredi kartı numarası vermeden harcama yapmak neredeyse imkansız hale gelmektedir. İnternet kullanıcıları, sanal korsanlardan çekindikleri ve kendilerini güvence altına almak nedeniyle internet üzerinden alışveriş yapmamayı tercih etmeye başlamışlardır. İlk olarak İngiltere’de kullanılmaya başlanan ukash sistemi, dijital bir kart sistemi olup; kişilerin internet üzerinden kolay ve güvenilir yollarla alışveriş yapmalarına, çevrimiçi oyunlar oynamalarına ve benzeri internet aktivitelerinde güvenli harcama yapmalarına olanak sağlamaktadır.
İngiltere’den sonra dünyaya hızla yayılan ukash dijital kart sistemleri, son derece güvenilir olması ve kullanan kişilerin taleplerine cevap verebilmesi nedeniyle zamanla daha çok tercih edilir olmaktadır. Kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayan ve 7/24 ulaşılabilen destek hattı ile diğer dijital kart sistemlerinden daha kullanışlı ve daha talep edilir olmuştur.
Ukash’ın en büyük özelliklerinden biriside pek çok sektörde rahatlıkla kullanılabiliyor oluşudur. Bunlardan bazıları bahis ve iddia siteleri, skype kontör ve çevrim içi oyunlarıdır.
Ukash dijital kartlar kredi kartları gibi 19 haneden oluşan pin koduna sahiptirler, tamamen sanal bir kart olup sanal korsanların saldırılarına karşı güvenlidirler. Kart kullanıcılarının üyelik esnasında kişisel bilgilerini kullanmaları gerekmemektedir. Bu sayede gizlilikleri korunmakta ve sanal korsanlara karşı güvence elde etmiş olmaktadırlar. Ukash’ın sahip olduğu tüm bu özellikler ve kullanım rahatlığı, kişilerin internet üzerinden yapacakları alışverişlerinde ve diğer harcamalarında kredi kartı hesabı için endişe etmeyerek gönül rahatlığıyla harcama yapabilmelerini sağlamaktadır.

Baubax Ceket

Teknolojinin ilerlemesi ve bu teknolojik aletlerin hayatımızda çok fazla yer kaplaması sonucunda bazı ihtiyaçlarda gündeme geliyor. Bundan 10 sene önce küçük cep telefonları, küçük müzikçalarlar cebimize ve çantamıza kolayca sığarken zamanın ilerlemesi ile günlük hayatımızda sık sık kullanma ihtiyacı duyduğumuz ürünlerin boyutu büyüyor ve bu ürünleri sığdıracak yer bulamıyoruz. Özellikle seyahatlerde neyi nereye sığdırsam derdini de düşünürsek kapsamlı bir ürün ihtiyacını her yolculuğumuzda sık sık dile getiriyoruz.

Amerika’nın Chicago şehrinde yer alan tasarımcı bir firma olan Baubax bu ihtiyaçlarımızı karşılayacak tek bir ürün için gerekli bütçeyi bir tasarım kampanyası sayesinde bulunca hayatımızı kolaylaştıracak yeni bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Bahsettiğimiz ürün gerçekten bir tasarım harikası olan Baubax Ceket. Baubax Ceket sayesinde sadece ceketi üzerimize geçirerek birçok konuda avantaj elde edebiliyoruz. Seyahat ceketi olarak kısa bir tanımını yapabileceğimiz ceketin özelliklerini sıralayınca ağzınızın açık kalacağını ve bu ceketten istiyorum diyeceğinizi garanti edebiliyoruz.

baubax ceket

Baubax Ceketin Özellikleri Nelerdir?

Cekete seyahat ceketi dediğimizi hatırlatırız. Bu ceket konforlu bir şekilde gezilerinizi yaparken yanınızda taşımanız gereken ürünlerin tamamını bünyesinde bulunduracak şekilde tasarlanmış, hayır duası alacak olan bir giysi. Sıradışı tasarımı ile terminallerin güvenlik noktasından da eşyalarınızı unutmadan, ay düşürdüm mü demeden sadece ceketinizi çıkararak o uyuz biiiiip sesini duymadan geçebilecek olmanız da cabası.

Ceketin özelliklerini sıralamamız gerekirse;

Giysinin kapişon kısmında sadece iki saniyede şişirebileceğiniz bir seyehat yastığı aparatı bulunuyor. Böylelikle yanınızda yastık taşımanız gerekmeyecek. Uyumak istediğiniz zamanda hemen yastığınızı şişirerek konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.

Seyahat yastığının yanı sıra yine kapişon kısmında göz bandı da bulunuyor. Kapişonun uç kısmında bulunan göz bandını tek bir hamle ile indirerek uykunuz sırasında ışıktan etkilenmeden mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

baubax

Artık bir çok sweatshirtte bulunan eldiven özelliği bu cekette de bulunuyor. Elleriniz üşüdüyse küçük bir hamle ile ellerinizi soğuğa karşı koruyabilirsiniz.

Cebinizde ya da çantanızda topak halini almış olan kulaklıklarınız için çözüm de bu cekette. Özel kulaklık yolu ile kulaklıklarınız birbirine karışıp düğüm olmadan müzik ziyafetine anında başlayabileceksiniz.

Ceketin bir diğer özelliği ise sıcak ya da soğuk içeceklerinizin ideal ısısında kalmasını sağlayacak bir cebe sahip olması. Böylelikle eşyalarımı mı taşısam içeceğimi sabit mi tutsam derdi yine Baubax ceket sayesinde son buluyor.

Bununla beraber cekette ek olarak 10 inç boyutuna kadar olan tabletlerinizi koyabileceğiniz bir cep de bulunuyor. Ceketin ön kısmında bulunan bu cep sayesinde tabletinize sarılarak yolculuk yapabileceksiniz.

baubax-ceket

Ceketin fermuarını da işlevsel yapmayı ihmal etmemiş Baumax markası. Fermuar gerektiği durumlarda teleskop şeklinde kalem olarak da kullanılabiliyor. Aynı zamanda arka kısmının da stylus olduğunu söylemesek de tahmin ederdiniz zaten.

Söylememize bile gerek yok ama cekette telefon, gözlük ve pasaportlar için ayrı ayrı cepler bulunuyor. Böylelikle neyi nereye koydum derdine son verilmiş.

Ceketten ayrılan yastık olduğunu da dipnot olarak buraya ekleyelim. Ayrıca opsiyonel olarak cekete iliştirilebilecek battaniye de bulunuyor. Uçak yolculuklarında üşümeye son diyorlar kısaca.

Baubax ceketler 4 ayrı formda satışa sunulacakmış. Swearshirt, Blazer, windbreaker, bomber olarak 4 ayrı modeli olacak hem kadın hem de erkekler için. Ürün Kasım ayından itibaren Amerika’da 109 dolar karşılığında satılacak. Değer mi derseniz yazımızı bir daha okumanızı tavsiye ederiz.

Osmanlıda Kösem Sultan

Türk tarihinde çok önemli bir yere sahip olan Kösem Sultan, hayatı ve yaşadığı süre içinde yaptıkları ile Osmanlı imparatorluğunun saray yaşantısına ışık tutmuştur. Son derece zorlu bir ortam olan saray hayatına girişi de becerisi sayesinde çok genç yaşta olmuştur. Onu zevceliğe kabul eden 1.Ahmet’te örnek padişahlardan biri olup, zevcesinin, onun bu yaşantısına ayak uydurması da hayli ilginç olmuştur. Padişahtan altı çocuğu olan Sultan, onların yetiştirilme tarzlarında da padişahın istekleri doğrultusunda hareket etmiş ve eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlamıştır.

Osmanlı imparatorluğunda taht mücadelesi çok çetin geçerken, dört farklı hükümdar ile birlikte aynı sarayda yaşayan tek Osmanlı sultanı olmuştur Kösem Sultan. Rum ellerinden gelerek imparatorluğun en etkin kadını olma başarısını gösteren sultan, çoğunlukla devlet işlerine de karışması ile tanınmıştır. Eşi ve oğlu tarafından bu konuda uyarılsa da tahta çıkan hükümdarlar değişmiş fakat sultanın yetkileri ve sözünün ağırlığı uzun süre devam etmiştir.

Oğullarından biri olan 4. Murat taht ve devletin bekası adına kardeşleri Süleyman ve Kasımı öldürtürken, anne Kösem Sultan ancak diğer oğlu İbrahim’i kurtarabilmiştir. Kardeşi İbrahim’i kendine rakip ve taht için varis olarak göremeyen 4. Murat bu kardeşini fazla önemsememiş olsa da ölüm korkusu yaşayan kardeşinin ruh sağlığı bozularak uzun süre tedavisi için sultan tarafından çözümler araştırılmıştır. Çalkantılı bir hayata rağmen her zaman dimdik durmayı başaran sultan, kendinden sonraki padişah zevcelerine de örnek olmuştur.

3D Kalem

3D kalem, bir diğer adıyla 3Doodler kullanarak herhangi bir yazılım ya da bilgisayara ihtiyacınız olmadan sadece hayal gücünüzü kullanarak 3 boyutlu şekiller çizebilir, resimlerinize derinlik kazandırabilirsiniz!

Woobleworks şirketi tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen ve 3D yazıcıların bir alt kategorisi olan 3D kalemler, 18 cm uzunluğa ve 2 cm kalınlığa sahiptir. İçine yerleştirilen silindir şeklinde ve çeşitli renklerdeki ABS ya da PLA plastikleri, çizim yapılacak yüzeye göre seçilmektedir. Cam, metal gibi pürüzsüz ya da saydam yüzeyler için PLA, bükülebilir ya da çok daha karmaşık şekiller için ABS plastik maddesi tercih edilmelidir. Plastik maddeleri 200 dereceye kadar ısıttıktan sonra hızlıca soğutma prensibiyle çalışan 3D kalem, gücünü 12 voltluk adaptöründen almaktadır.

3 boyutlu şekil oluşturmanın yanı sıra oluşturulan şekilleri birleştirmeye de yarayan 3D kalem, 12 yaş üstü tüm çocuklar ve yetişkinler için güvenlidir.

Herbalife

İnsanların en temel ve vazgeçemeyen beslenme alışkanlıklarını karşılamak üzere tüketilen besinlerin içeriği, doğallığı, hijyen ve kalite unsurları; 2000’ li yıllarda konveksiyonal tarımın gelişmesi ve gıda sektöründe yer alan firmalarının üretim faktörlerinde rant sağlama amacıyla maliyetlerini düşürmesi ile sorgulanmaya başlanmıştır.

Herbalife firması 1980 yıllarından bu yana, bu alanda yaptığı çalışmalar doğrultusunda üretiminde bulunduğu gıda takviyelerinin içeriğinde; kalite, hijyen, organik hammadde kullanımlarını baz alarak tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda 77 ülkede faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu faaliyetlerin etkinliği kilo kontrolü yöntemiyle sağlanmaktadır.

Kilo kontrolü yöntemi ile kişilerin vücuttaki yağ oranı, kemik kütlesi, sıvı oranı, iç organlardaki yağlanma oranı, metabolizma yaşı, kilo ve boy arasındaki oran ve fiziksel aktivitenin belirlenmesiyle, kişinin hangi vitaminlere, hangi minerallere ihtiyacı olduğu saptanmaktadır, bu açıdan kilo problemlerine doğrudan tespit ve teşhis etme olanağı sağlamaktadır. Tüketicilere sunulan tüm ürünler bu ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleşmektedir ve bu yöntem ile ürünün kişi üzerinde etkileri takip edilmektedir. Herbalife bağımsız distribütörleri tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz olmakla beraber bu uygulamada yer alan tüketicilere beslenme danışmanlığı hizmeti de verilmektedir.

Şüphesiz ki beslenme ihtiyaçlarımız hem beden sağlığımız, hem ruh sağlığımız, hem de yaşam kalitemiz açısından hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Bu ihtiyaçlarımızı doğru belirlememiz ve doğru karşılamamız bizleri hayatımızın her alanında olumlu yönde etkileyecektir.

Modülerlikle Son Nokta Psion Workabout Pro 3

Günümüzde Endüstriyel alanların ihtiyaçları her an değişmektedir bu değişmektedir. Ve bu değişimlere en hızlı ve en doğru şekilde adapte olabilen işletmeler varlığını sürdürmeye devam etmektedir. BOER Bilişim’in dağıtımını yaptığı el terminalleri arasında en çok tercih edilen Psion Teklogix Workabout Pro 3 işletmelerin değişen ihtiyaçlarına her an hazırlıklı olmak için tasarlanmıştır.

Dayanıklı endüstriyel el terminali Workabout Pro 3 modüler yapısıyla sınıfındaki diğer cihazlardan ayrılır. İşletmelere geniş yapılandırma olanakları sunan cihaz mobil saha hizmetleri, lojistik, depoculuk, taşıma, imalat ve bunun gibi uygulamaların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak hale gelebilir. Depoculuk uygulamaları için 1D lazer, 1D Imager ve 2D Imager okuyucu modül seçeneklerinin yanı sıra mal ve hayvan takipleri içinde HF, LF ve UHF olmak üzere 3 farklı frekans aralığına sahip RFID okuyucu modülü seçeneklerini de kullanıcılarına sunar.

Workabout Pro 3 el terminalinin sahip olduğu seçenekler sadece modüller ile sınırlı da değildir. Alfa numerik ve Numerik klavye seçenekleri ile de kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık sağlar. Ayrıca daha konforlu bir kullanım için kabza ile kullanım seçeneğine de sahiptir.

Modülerliği ile sunmuş olduğu veri toplama seçeneklerinin yanı sıra gelişmiş Marvel PXA 270 işlemcisi ve 3 farklı Windows işletim sistemi seçeneği ile de bir el terminali için gereken yüksek performansı her zaman gösterir. Gelişmiş bilgisayar özelliklerini IP65 seviyesindeki sağlam yapısında sunan Workabout pro 3’un sıvı ve toz dayanımı oldukça yüksektir ve 1.8 metreden beton zemine düşmeye de dayanıklıdır. Her türlü zorlu şarta sahip endüstriyel ortamda kullanıcıların ihtiyaçlarını sorunsuzca karşılayabilen cihaz aynı zamanda yüksek kapasiteli pil seçenekleri ile de tüm mesai boyunca işlem yapabilme olanağı sunar.

Sonuç olarak Gelişmiş el terminali özelliklerini esnek ve modüler yapısı içerisinde sunan Psion Workabout pro 3, iş ortamlarının hızlı değişimine her zaman uyum sağlayan, uzun vadede verim sağlayacak güvenilir bir cihazdır.