Bir Kadın ve Dünyası

Bir Kadın Ve Dünyası

Kadınlar çok farklı bir yapıya sahiplerdir. Zaten erkekler bu yüzden kadınları anlamakta çok güçlük çekerler. Bir kadının dünyasında bir veya birkaç şey yoktur. O kadar faklı konular, düşünceler, fikir ve hayaller vardır ki bazen kendileri bile anlamadan bu düşüncelerin içinde kaybolurlar.

Bir Kadın Ve Dünyası

 Bir Kadının Dünyasında Neler Vardır?

Kadınların dünyası o kadar kalabalık olmasına rağmen, içindeki her duygunun her düşüncenin yeri ayrıdır. Bir Kadın Ve Dünyası dendiği zaman; çocukluktaki oynadığı oyundan, ilkokuldaki ilk aşkından üniversitedeki en zor dersine kadar kapsar, evlenip çocuk sahibi olduktan sonra ise bu dünyanın en büyük kısmı çocuk/çocuklarının olur.

Yediği yemekten, okuduğu kitaptan, dinlediği bir müziğin tınısına kadar her şeyin içinde bulunduğu bu kocaman dünyasında kısacası akla gelen gelmeyen her şey mevcuttur. Kadınlar çok düşünür, kafasında kurarlar ve bunun doğruluğuna inanırlar. Bu durum her ne kadar klişe olarak gözükse de çoğu kadında böyledir.

Kadınların Dünyasını Anlayabilmek

Her kadının kendine ait bir dünyası vardır ve hepsininki birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar nedeni ile çoğu kimse bu dünyayı anlayamaz ve dolayısıyla bu dünyaya giremez. Girmeye çalışsa da anlayamaz. Anlayabilmesi için kadının buna izin vermesi gerekir. Aksi takdirde sadece uzaktan bakmakla yetinir ve ömür boyunca anlayamaz. Ancak bir kadın dünyasında olanları düşünceleri ve sözleri ile ifade ettiği zaman kendisi anlaşılabilir.

Tamamen olmasa da o koca dünyanın içindeki en ufak bir nokta anlaşılabilir. Bir müziği dinlerken kendi kafasında bir klip çeker, okuduğu bir romanda başroldeki esas kız yerine kendisini koyar, izlediği bir filmde acı çeken taraf hep kendisi olur. Sürekli kafasında planlar döner ve değişim gösteren duygu yoğunlukları vardır. Kadınları anlamak zor ancak dünyasını anlamak hepsinden zordur.